Cvičení pro dospělé


Název této cvičební techniky se v našich studiích obvykle nepřekládá, i tak se ale občas můžete setkat s výrazy jako "jóga síly" nebo "jógová síla." Na první pohled jde o něco dynamičtějšího a zábavnějšího než klasická jóga. Není divu - jde o cvičení speciálně vytvořené tak, aby do pohybu zapojilo i ty, kteří jinak východní nauce a ásanám příliš neholdují.

číst dále

Step aerobik je choreografická "spalovací" lekce, která velmi efektivně redukuje tuky a aktivně zapojuje svalstvo dolních končetin. Step aerobik je založen na překonávání výškového rozdílu, tedy pohyb ve vertikálním směru (nahoru a dolů) s pomocí cvičebního stupínku - stepu (15 - 30 cm), na rozdíl od ostatních forem aerobiku, kde se více zatěžuje kloubní aparát.

číst dále

Smíšená bojová umění (anglicky Mixed Martial Arts, zkráceně MMA, portugalsky Artes marciais mistas, zkráceně AMM) je plnokontaktní bojový sport bez využití zbraní, umožňující údery i chvaty, boj ve stoje i na zemi, a spojující různé techniky jiných bojových sportů i bojových umění. Vznikl na konci 20. století ze soutěží, jejichž cílem bylo nalézt mezi různými bojovými uměními nejúčinnější způsob boje ve skutečných situacích neozbrojeného střetu.

číst dále