Taneční kroužek  s Káťou a Madlenkou

trenérky: Kateřina Plevová (Lišková), Magdalena Lišková


Představíme Vám různé styly a bude jen na Vás, jaký si vyberete. Od aerobiku ve kterým je Káťa mistryně světa až po latinsko-americke tance a standard, ve kterém je Madlenka mistryni ČR.

Děti 5-6 let
Děti procvičují základy tvořivého a tanečního pohybu a seznamují se s výrazy z taneční a také baletní techniky. Rozšiřují si svůj pohybový slovník formou různých her a objevováním zákonitostí pohybu v prostoru a čase.
S vývojem dětí se nácvik kreativního pohybu rozšiřuje o přesnější tělesnou koordinaci a souvislejší pohybové vazby, o práci na zemi, která dětem pomáhá lépe si uvědomovat prostor. Zároveň se již snaží o základy typických tanečních prvků - propínání nohou a špiček, vědomé držení těla a jeho přesné směrování v prostoru. Zábavné a kreativní prvky s příběhem, hry a další odlehčující aktivity udržují výuku pro děti přitažlivou. Těmito aktivitami si děti zároveň neustále rozvíjejí svoji pohybovou paměť.
Ocenění dobré práce po hodině ve formě nálepky, razítka nebo obrázku do deníčku patří rovněž ke správné motivaci.
Děti 7-9 let
Školní děti jsou již připravovány na hodinách, jejichž skladba má velice blízko k regulérní a intenzívní taneční výuce. Děti se již začínají projevovat jako osobnosti, je možno je účinněji motivovat a využívat jejich individuálních vlastností a schopností při práci na společných krátkých choreografiích a improvizačních cvičeních, ať už samostatných nebo ve dvojicích a skupinkách.
S dalším dospíváním děti přecházejí čím dál více ke standardní taneční výuce s pevně strukturovanou hodinou, jako u kurzů pro dospělé. Děti si již plně uvědomují své tělo a učí se s ním cíleně pracovat - ovládat těžiště, držení těla, technicky přesně provádět kroky a skoky, synchronizované nebo izolované pohyby. Na základě takto získávané taneční techniky již mohou svým projevem vyjadřovat i složitější myšlenky, příběhy nebo nálady. Běžná, rutinní cvičení a posilování pak průběžně pomáhají ke zvyšování tělesné kondice, pohybové flexibility a síly.Doporučené vybavení: sportovní obuv

Děvčata: cvičební nebo baletní dres bez potisku a sukýnka "balerína".

Chlapci: sportovní oblečení (tričko bez potisku, legíny).